Поняття гендерної рівності дуже популярно в західних країнах в контексті притискання жіночих прав проти чоловічих. З далеких часів залишилася думка, що жінка повинна бути домогосподаркою, піклуватися про дітей, чоловіка. Для таких дій не потрібна і базова освіта, тому тоді навіть не існувала освіта для жінок.
Боротьба з такими установками дуже актуальна у 21 столітті. Адже у свідомості людей відклалось зневажливе ставлення до жінок на провідних, технічних, наукових посадах і загалом до розумових здібностей. Так, наприклад, раніше жінки могли брати чоловічий псевдонім, аби їх праці були надруковані.
Українські жінки меншою мірою страждають від гендерної нерівності, що зумовлено національними традиціями, природним середовищем. Здавна жінки на рівні з чоловіками працювали у полі, виконуючи, хоч і не чоловічу роботу, проте не менш важку, забезпечували сімейний побут. Тому питання, пов’язані з гендерною тематикою почали усе більше і більше набирати обертів. Проте більшість стереотипів у цій царині усе ще не подалано.
Тому, на мою думку, завдяки активному обговоренню і популяризації рівних можливостей для усіх статей можливо буде наблизитися дійсно до гендерної рівності.
Коноваленко С.О.
Цей проєкт виконується у співпраці з громадською організацією “Фундація Прав Людини” та фінансується Інститутом міжнародних культурних зв’язків (ІФА) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.