Еліна Гоголь
Практично протягом усього життя людина вчиться, щоб в майбутньому бути успішною і вміти забезпечувати себе матеріальними засобами, необхідними для проживання.
Водночас, шкільна система освіти чомусь побудована так, що школярі постійно відчувають стрес, страх помилки і невдачі на іспитах. Підготовка до них забирає багато енергії і нервів, а ще пригнічує страх бути відрахованим зі школи через погані оцінки в старших класах.
І ось нарешті одинадцятий клас! Вибір університету, професії і предметів для складання іспитів! І плюс обов’язкові предмети, кількість яких з кожним роком тільки збільшуються: спочатку їх було два, в наступному році буде три, і ще в наступному – буде чотири … І в кінцевому рахунку міністерство освіти може абсолютно всі іспити зробити обов’язковими, щоб не вся молодь пішла в старші класи і продовжувала навчання у вищих навчальних закладах. Тому що країні бракує робочих рук, а людей «з корочкою» – хоч греблю гати!
І усвідомлення всього цього знову-таки є величезним стресом для молоді. Адже стільки питань без відповіді! Куди себе подіти? Які предмети здавати? Який університет вибрати? І на яку спеціальність піти вчитися, щоб у майбутньому вона тебе «годувала»?
І, нарешті, сам процес складання підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання! Школа готує нас до нього на протязі декількох навчальних років! І на протязі всього цього часу ми відчуваємо просто шалений стрес, якого до цього ще ніколи не відчували. І усвідомлення того, що вирішується наше майбутнє і наша доля, не полегшує ситуацію, а тільки посилює. А під час самого ЗНО ми переживаємо просто «цунамі» стресу в гонитві за високим рейтинговим балом, сподіваючись на бюджетні місця, яких зараз так багато на технічних факультетах, і мізерно мала кількість на гуманітарних спеціальностях. І все це тому, що країні потрібні люди, що будуть робити зброю, яке буде захищати її. А що робити гуманітаріям? Кому вони потрібні зараз? !!! Усвідомлення недовіри до своєї власної країни дуже негативно впливає на стан молодих людей.
А може вже час розірвати це суцільне коло стресу під час навчання і зробити його радісним та розвиваючим, а не пригнічуючим і виснажливим?
#HumanRightsFoundation
#ФундаціяПравЛюдини
#Чернігів
#Чернігівська область
#РазомМиСила
#TOGETHER_WE_CAN
#ChePolytech
#Che_Polytech
#60років_ЧНТУ
#ЧНТУ
#люблю_чнту
#найкращийунівер