Сніжана Левченко
Життя в епоху технологічного прогресу накладає виклик не лише нашийним розумінням роботи і штучного інтелекту, але й на тлі наших основних цінностей – прав людини. Міфи і забобони навколо прав людини у контексті неприбуткових організацій і роботі над новими технологіями поширюються швидше, ніж об’єктивні факти. Давайте розглянемо деякі з них.
Міф 1: “Роботи захоплять наші права!”
Деякі спробують вас переконати, що роботи та штучний інтелект можуть взяти наші права, перетворивши нас на маріонеток. Але неприбуткові організації виступають за визнання основних прав, включаючи право на гідне працевлаштування та захист від дискримінації.
Реальність: Замість того, щоб взяти у нас права, робота і технології можуть стати союзниками у боротьбі за справедливість, створюючи можливості для всіх, незалежно від родовідної приналежності чи інших чинників.
Міф 2: “Неприбуткові організації та технології – несумісне поєднання”
Є і той стереотип, що неприбуткові організації є консервативними та схильними до традиційних методів роботи, і технології в них немає місця.
Реальність: Багато організацій вже впроваджують інновації, використовуючи технології для збільшення впливу та ефективності в різних сферах, включаючи захист прав людини та розвиток громад.
Міф 3: “Технології порушать конфіденційність і безпеку”
Деякі можуть перейматися тим, що розвиток технологій призведе до порушень конфіденційності та безпеки особистих даних.
Реальність: Неприбуткові організації віддані збереженню конфіденційності та безпеки. Технології використовуються з урахуванням найвищих стандартів захисту особистої інформації.
Загалом, права людини, технології та неприбуткові організації можуть і повинні існувати в гармонії. Справедливий та обдуманий підхід до розвитку технологій може стати підґрунтям для покращення умов життя, розвитку суспільства та захисту прав кожної людини.
Активність є складовою Школи адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело, що проводиться ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Сакартвело) в межах проєкту «Роль правозахисників)-ць) у євроінтеграції України та Сакартвело» за підтримки HumanRightsHouseFoundation та фінансується Європейським Союзом