Рівні права – рівні можливості

Я вважаю, на сьогодні гендерна дискримінація у будь-якій сфері є важливим питанням, яке в сучасному демократичному суспільстві має вирішуватися на державному рівні. Власне, гендерна дискримінація починається там, де закінчується гендерна рівність. 

Я розглядаю поняття гендерної рівності як складову поняття рівних можливостей. Мій погляд на цю проблему такий: рівні можливості брати участь в усіх сферах життя повинні надаватися як чоловікам, так і жінкам однаково у сучасному демократичному суспільстві.

На жаль, попри боротьбу за гендерну рівність в Україні, є характерні сфери діяльності вітчизняних підприємств для жінок або чоловіків. Довести своє твердження я можу такими аргументами:

  • Жінки обіймають найвищі посади лише на 27% підприємств (попри те, що жінки складають майже 50% працездатного населення країни).
  • До речі, видобувними та заготівельними підприємствами, підприємствами з виробництва устаткування і металевих виробів найрідше жінки керують.
  • Керують підприємствами у сфері краси, торгівлі, освіти, туризму зазвичай жінки. Найбільше керівниць саме у комунальних організаціях (лікарні, дитсадки, парки тощо) та профспілкових організаціях – приблизно 70%.

В Україні державну політику у сфері соціального захисту населення з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків реалізує Національна соціальна сервісна служба України. Я вважаю важливим знати контакти спеціалістів, до яких можна звернутися з питань гендерної дискримінації.

Відділ з питань протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерної рівності:

  • Начальник відділу Вихор О. П. – (044)-289-54-98;
  • Головні спеціалісти Рой М. Г., Семенюк О. М. та Яблонська І. І. – (044)-289-55-35;
  • електронна пошта: [email protected]

На завершення свого роздуму, можна зазначити, що гендерна нерівність змінюється із часом, ситуацією, залежно від обставин. Її можливо подолати лише шляхом боротьби за рівні права і можливості.

Журбіна Аліса

Проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *