Ксенія Суярко
Адвокаційна діяльність відіграє визначальну роль у сучасному суспільстві, де забезпечення прав та свобод громадян є однією з основних передумов побудови правової держави. У контексті правової допомоги, адвокати виконують ключові функції, щодо забезпечення доступу до справедливості та правових послуг для всіх верств населення.
Ефективність правової допомоги, відомої також як адвокаційна діяльність, визначається її доступністю для всіх шарів населення, тож особливу вагу діяльність набуває в контексті справедливості для всіх. Забезпечення доступу до правових послуг та консультування для тих, хто не може собі це дозволити. Адвокатська допомога для цих категорій не тільки забезпечує їхній правовий захист, але і виступає кроком до побудови соціально справедливого суспільства.
Невід’ємною частиною адвокаційної діяльності є ініціативи щодо підвищення правової освіти громадян. Юристи-консультанти можуть проводити лекції, тренінги та інші заходи для підвищення юридичної грамотності населення, роблячи права та обов’язки громадян більш зрозумілими та доступними.
У підсумку, адвокаційна діяльність у контексті правової допомоги виступає не лише як послуга з юридичного консультування та представництва, але і як гарант та основа для забезпечення справедливості, рівності та захисту прав людини. Тож, її важливість у будівництві справедливого суспільства важко оцінювати, оскільки вона впливає на всі сфери життя і формує основи правової держави.
Активність є складовою Школи адвокації для громадських лідерів в Україні та Сакартвело, що проводиться ГО «Вектор прав людини» (Україна) у партнерстві з ГО «Світ толерантності» (Сакартвело) в межах проєкту «Роль правозахисників)-ць) у євроінтеграції України та Сакартвело» за підтримки HumanRightsHouseFoundation та фінансується Європейським Союзом