Поліна Пода.
За статистикою в Україні близько 90% потерпілих від домашнього насилля – жінки. Іноді чоловіки також стають жертвами, але таких випадків набагато менше. Кожна четверта українка у віці 19-45 років хоча б раз переживала сексуальне або фізичне насилля, а готова говорити про це лише одна з трьох таких жінок.
Зараз діють закони, спрямовані на захист людей, які потерпають від домашнього насилля. Проте абьюзивні відносини – це не лише фізичні знущання, але й моральні. Будь-які розмови про те, що ви нічого не варті без партнера, маніпуляції фінансовим становищем, порушення особистих кордонів, приниження, шантаж – це НЕНОРМАЛЬНО! Абьюз – це також примушення до сексуальних відносин, навіть якщо ви в шлюбі вже дуже багато років. ВСІ ДІЇ МАЮТЬ БУТИ ДОБРОВІЛЬНІ!
Якщо ви помічали в своїх стосунках надмірні ревнощі, тотальний контроль, навіть фрази типу «ти повинна/ ти повинен», дивний прояв злості, подвійні стандарти, тоді зупиніться і подумайте, можливо, ви вже потерпаєте від морального насилля. Якщо ви бачите все це у відносинах ваших друзів або близьких – не мовчіть! Адже жертва майже ніколи добровільно не піде від свого тирана. Саме ваша небайдужість може врятувати людину.
Також треба пам’ятати, що жертва не є винною. Бити, гвалтувати, катувати, морально мучити людей не можна!
Насилля неможливо заслужити.
Насилля неможливо виправдати.
Насилля неможливо спровокувати.
Насилля неприпустимо.
Поки з цими тезами не згодна хоча б одна людина – ніхто не в безпеці.
Право на недоторканність, моральне і фізичне здоров’я – це право будь-якої людини.
#HumanRightsFoundation
#ФундаціяПравЛюдини
#Чернігів
#Чернігівська область
#РазомМиСила
#TOGETHER_WE_CAN
#ChePolytech
#Che_Polytech
#60років_ЧНТУ
#ЧНТУ
#люблю_чнту
#найкращийунівер