Анжела Предко.
Для більшості країн світу характерна така проблема, як корупція, і не важливо, який рівень економічного розвитку вона має чи який політичний устрій використовує. Однак, найкритичнішим є те, що громадяни України сприймають корупцію як повсякденну форму соціальної поведінки, тому виникає загальне зневірення в тому, що певні питання можна вирішити правовим шляхом.
Звичайно, для боротьби з корупцією можна було б створити Національну програму або Міністерство боротьби з корупцією, але така ініціатива навряд чи призведе до позитивного результату, адже найчастіше ті, хто очолюють такі організації є найбільш замішаними. На мою думку, доцільно скористатися методами гласності, відкритості і доступності інформації. Через відсутність громадського та правового суспільства, найбільш надійним методом залишається публічне поширення інформації про корупцію. Можливо, можна було б створити окрему соціальну мережу, в якій масово викладати оперативну інформацію щодо випадків корупції, а контроль покласти на громадськість.
Держава повинна стимулювати людей до розголошення інформації про корупційні справи, наприклад, надавати грошові кошти за підтверджені та доведені корупційні дії. Така система діє в Україні, однак, люди рідко звертаються до відповідних органів через ту ж саму причину – недовіру до влади.
Отже, українцям потрібно якнайшвидше позбутися такого явища, як корупція, тому для початку, варто починати з себе. У свідомості людини не повинно виникати й думки про те, наприклад, вилікувавшись у лікарні, треба віддячити окремо лікаря грошима чи чимось іншим. Тобто, наша країна тільки в наших руках!
Проєкт реалізується НУ “Чернігівська політехніка” у співпраці з ГО “Фундація прав людини” та Університету м. Тарту (Естонія).
Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.
#ЯМедіа
#ФундаціяПравЛюдини
#HumanRightsFoundation
#чернігівська_політехніка
#ChePolytech
#Che_Polytech