Вадим Присяжний.
В Україні корупція є гострою проблемою суспільства. Це стосується майже всіх сфер діяльності людини. Особливо це торкається державних органів та посадових осіб. Також не є виключенням і корупційні схеми великих підприємств. Це явище перешкоджає реалізації принципів справедливості та чесної конкуренції.
Розрізняють корупційне правопорушення та правопорушення пов’язане з корупцією. За корупційне правопорушення настає кримінальна, дисциплінарна та/або цивільно-правова відповідальність. За правопорушення пов’язане з корупцією настають крім вище названих ще і адміністративна відповідальність.
Для притягнення до юридичної відповідальності необхідно провести ефективне розслідування. Але в Україні дуже часто навіть при прямих доказах ніхто не відкриває провадження. Це відбувається через корумповану судову систему. Коли ж доходить все до процесу, то суддям просто дають хабаря і все вже зрозуміло. Навіть доходить до того хто більше дасть той і виграв справу.
На сьогодні більшість справ щодо корупції відкриваються завдяки журналістським розслідуванням та соціальним мережам. Сферами де найбільш потрібні такі розслідування є енергоринок, освіта, охорона здоров’я, екологія, землекористування.
Молодь є рушійною силою у побудові правової держави, що користується соціальними мережами майже завжди. Необхідно дати зрозуміти їм наскільки це важливо. Тому що це торкається безпосередньо їхнього життя. Це можна зробити декількома засобами: проводити лекції та спеціальні заходи (наприклад інтерактивний воркшоп) на тему корупції та відповідальності за такі правопорушення, поширювати інформацію у соціальних мережах тощо.
Отже, на сьогодні корупція впливає на наше життя у найважливіших сферах, особливо це стосується судової системи.
Розслідування журналістів та поширення інформації щодо доходів фізичних та юридичних осіб у соціальних мережах є ефективним методом протидії корупції.
Молодь відіграє важливу роль в Україні, тому що без неї неможливо рухатися вперед. Якщо зацікавлювати її у протидії корупції, то це позитивно вплине на українське суспільство.
Інтерактивний марафон “Країна без корупції” в рамках проєкту “Культура законності” за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні
#культура_законності
#центр_культурного_менеджменту
#чернігівська_політехніка
#країна_без_корупції